top of page

Aranżaca wnętrz ma wpływ na nasze zdrowie i jakość snu!

Zaktualizowano: 27 sty 2023

Nowe trendy w aranżacji wnętrz mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i jakość snu. Jak się okazuje, projektowanie i aranżacja wnętrz ma duży wpływ na nasz sen, co jest istotne dla naszego samopoczucia. Dlatego, by pomóc Ci poprawić jakość Twojego snu, przeanalizowaliśmy kilka ważnych i aktualnych trendów dotyczących aranżacji wnętrz, które możesz wykorzystać we własnym mieszkaniu.

Pierwszym krokiem to stwarzanie optymalnych warunków do spania. Postaraj się oczyścić i uporządkować swój pokój tak, aby nie zawierał przedmiotów, które mogłyby cię rozpraszać, oraz unikaj silnego światła od komputera lub telefonu. Aby przygotować się do snu, wyreguluj temperaturę w pokoju i upewnij się, że łóżko ma odpowiednią twardość. Zwróć też uwagę na materiał i kolor pościeli oraz poduszek. Następnie staraj się osiągnąć optymalny poziom hałasu w swoim pokoju. Wycisz niepotrzebne dźwięki pochodzące z otoczenia lub urządzeń elektronicznych, takich jak telefony czy tablety. Dodatkowo ustal granice od ile hałasu możesz przyjmować - czy sari od sąsiadów ci przeszkadza albo potrzebujesz ciszy? Analizuj to i dostosowuj swoje otoczenie oraz sprzęt tak, aby spełnić te potrzeby. Zwróć uwagę również na barwy i odcienie ścian, a także stylu ogólnego panującego w Twoim pokoju. O ile bezpieczne odcienie neutralne (białe i szare) maja uspokajajacy wpływ na nasze samopoczucie, to intrygujace odcienie fioletu czy sinego również mogą okazać się pomocne dla naszego umysłu i ciała. Staraj się też unikać udekorowania swojego pokoju przedmiotami, które mogłby Ci przysporzyć dodatkowej stresliwości - np. fotografiami bardzo intensywnych scen lub zdjeciami z ego naznaczonego okresu Twojego życia. Uzupełnieniem naszych porad dotyczacych aranżacji wnętrza są niewielkie zmiany techniczne majace na celu poprawienie jakości snu. Na przykład skup się na dodawaniu małej ilości dekoracyjnych roslin do swojego mieszkania - ze względu na ich uspokajające właściwości.Zatem najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego zdrowia, jest wystarczająca ilość snu, aby odmłodzić ciało i umysł, pozostawiając cię odświeżonym i gotowym na nadchodzący dzień. Aby to osiągnąć, dlaczego nie spróbować jednej z tych ulepszeń wnętrz domowych?

Minimalizm - Nie musi to oznaczać rozbierania sypialni do najpotrzebniejszych rzeczy, aby mieć minimalistyczny pokój. Po prostu uporządkowanie przestrzeni może pomóc Ci się zrelaksować i zrelaksować po stresującym dniu, pomagając przełączyć się na uspokajającą atmosferę. Przestrzeń magazynową można uporządkować za pomocą dobrych jednostek magazynowych; szafki nocne, ławki do przechowywania i kosze to doskonałe opcje.

Kolory, które wywołują poczucie spokoju - Zmiana koloru sypialni może mieć ogromny wpływ na jakość snu. Niebieski jest uważany za jeden z najbardziej relaksujących i uspokajających kolorów na świecie, podczas gdy zielony jest postrzegany jako kolor kojący. Ciemniejsze odcienie niebieskiego lub jagodowego tworzą nastrojową, luksusową, otulającą atmosferę.3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page